5ο Λύκειο Ιλίου

Menu Style

Πανελλαδικές        Χρήσιμες Συνδέσεις

UNESCO-70-3

Δικαιολόγηση Απουσιών                                                          Erasmus+ KA2 Blog

erasmusblogspot2

Ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας στο πλαίσιο της Πράξης «Δημιουργία Συστήματος Ηλεκτρονικών Εξετάσεων για το ΚΠΓ και Πλατφόρμα Τηλεκατάρτισης για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση των εξεταστών» η διεξαγωγή εξετάσεων αξιολόγησης επιπέδου γλωσσομάθειας σε πιλοτική κλίμακα με χρήση της ψηφιακής εκδοχής του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας.

Οι εξετάσεις είναι διαγνωστικού χαρακτήρα και πραγματοποιούνται αποκλειστικά με χρήση υπολογιστών.

Αναλυτικές πληροφορίες παρέχονται στην πύλη ενημέρωσης http://kpg.cti.gr.

Όσοι μαθητές επιθυμούν να συμμετάσχουν θα πρέπει να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους, αφού αποκτήσουν κωδικούς πρόσβασης εδώ.

Μεταξύ άλλων οι συμμετέχοντες και ειδικότερα όσοι προετοιμάζονται για την συμμετοχή τους σε εξετάσεις πιστοποίησης γλωσσομάθειας, θα έχουν την ευκαιρία να διαπιστώσουν το επίπεδο των υφιστάμενων ικανοτήτων τους.

Δείτε την εγκύκλιο ενημέρωσης εδώ.Τις προσεχείς ημέρες θα δοθεί δυνατότητα υποβολής αιτήσεων για τις εξετάσεις που θα πραγματοποιηθούν στις 12 και 13 Δεκεμβρίου.

Oι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις πρωτεύουσες (ή / και άλλες πόλεις) των ακόλουθων νομών της χώρας: Ν. ΑΤΤΙΚΗΣ, Ν. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, Ν. ΑΧΑΪΑΣ, Ν. ΛΑΡΙΣΗΣ, Ν. ΣΕΡΡΩΝ, Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Ν. ΡΕΘΥΜΝΟΥ.

Τελευταία Τροποπoίηση

• Τελευταία Τροποποίηση Saturday 09 November 2019 12:49:56.

Βρίσκεστε εδώ: Home Μαθητές Διεξαγωγή εξετάσεων αξιολόγησης επιπέδου γλωσσομάθειας μαθητών της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης με ΤΠΕ